Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 4378 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,659,857+10,168+89,451260,200,104+3,046,657+19,458,382485±0±0
2. Maria's Day 699,590+1,944+7,691145,928,437+1,049,192+5,004,734667+7+29
3. SAARA 1,015,527+3,922+32,793103,596,804+487,180+4,030,11270+1+3
4. Roni Back 286,214+1,680+8,318103,293,462+1,479,853+6,088,8321,077+6+26
5. Deata 267,532+14+87894,246,142+441,225+1,895,594903+2+4
6. mmiisas 340,140+842+3,12989,371,058+849,453+2,818,866335+3+11
7. Pinkku Pinsku 195,579+229+1,59460,031,614+265,109+1,374,006313+1+4
8. Felix Zenger 54,723+2-11545,352,052+7,475+30,47759±0±0
9. Pasi Viheraho 43,319+222+1,00043,812,518-205,251+592,0106,478-40-17
10. mansikkka 158,564+980+3,47942,460,519+664,201+1,959,609394+2+11
11. naaG 142,156-52+11341,412,464+204,391+976,660348+2+7
12. mariieveronica 207,235+340+2,12940,721,787+269,097+1,275,709278±0+6
13. eeddspeaks 272,362+204+82739,877,289+314,000+882,574610+4+7
14. Arttu Lindeman 174,531-158-69436,024,887+138,538+831,991220+1+6
15. Splay Suomi 184,779+9+41435,032,897+234,885+873,726186+1+5
16. niilo22 26,652+70+43632,787,333+149,477+672,1898,883+24+127
17. ZoneVD 134,569+206+97831,633,673+236,899+804,689362+2+7
18. Soikkuu 191,955-217-24229,917,009+51,150+358,962379+1+4
19. Herbailua 247,534+602+1,97929,869,441+253,145+921,701198±0+3
20. Jaakko Parkkali 162,238+254+53828,605,060+298,367+905,892234+3+8
21. Yle Areena 20,417+150+64527,922,161+279,142+982,7882,026+2+8
22. Papananaama 139,489+63+73825,621,753+37,973+397,477233±0+1
23. Uino Aino 115,772+270+1,49724,394,145+175,074+1,038,220310+1+9
24. MrTuomo 159,973+398+96523,275,968+135,210+546,862468+2+8
25. MiskaMH 110,962+884+2,58222,871,141+406,569+1,087,124218+2+5
26. Marko Vanhanen 15,675-4+921,471,047+38,987+161,7322,352+3+21
27. Vinkare 121,388+1,095+2,29020,053,199+305,226+926,285351+2+9
28. UncleSamPatriot 21,261+37+10319,474,416+28,754+123,8051,382+2+11
29. Action Office 34,509+299+2,70819,022,681+160,953+1,154,5469±0±0
30. Tuure Boelius 129,210+1,823+5,27718,948,210+557,864+1,985,36596+2+5
31. OSJR20 ᴴᴰ 78,906+1,337+4,72018,634,842+487,808+1,696,25849+1+3
32. pahalapsi 107,213+586+3,56718,252,450+182,684+1,353,367121±0+2
33. Pasi Jaakkola 14,995+29+9017,984,601+34,889+142,0543,240+1+8
34. Tume 163,265+662+2,76617,586,157+367,757+1,125,773156+4+9
35. Jore1961 14,485+42+12516,829,931+52,928+335,3732,431+2+50
36. voiceoffortuna 35,589+40+35716,622,238+50,371+248,237721+1+4
37. A-Lapset 122,953+1,340+4,77016,465,809+350,407+1,156,044131+1+10
38. pottukoira 39,473-40+13316,341,709+70,769+268,8161,430+10+25
39. Amina & Alice 264,355-6+1,34115,721,826+21,650+338,82980±0±0
40. mikirotta 139,585-197+38715,353,465+52,622+486,412135+3+7
41. Hermanni 86,290+123+77415,096,392+33,542+382,289211+1+4
42. Pernilla Böckerman 130,292+36+1,47114,051,885+105,489+573,742103+1+4
43. JustimusVlog 117,245+36+23213,936,102+29,797+184,318187±0±0
44. Iinaps 88,441+58+76113,089,408+46,684+321,152254+1+5
45. siruaurora 104,019-95-37712,771,968+12,150+70,620120±0±0
46. TOMAS 97,120+202+1,49412,092,983+3,575+376,231139+1+2
47. MILLI&ABE 78,658+970+3,27111,877,669+214,302+808,017141+2+4
48. ELISA MALIK 79,375-11+8111,706,955+29,745+239,910167±0+4
49. Henry Harjusola 84,467+272+2,06611,517,701+85,446+638,028112+1+4
50. Ilona Julia 125,436-187-72410,479,464+20,278-65,81179±0-1