Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 3934 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,874,324+173-1,105334,905,693+220,994+642,285619±0±0
2. Roni Back 467,196+1,888+6,017248,857,908+1,121,726+6,317,2901,461+2+15
3. Maria's Day 770,999-6+334142,055,252+109,127-15,610,338752+1-3
4. Deata 312,951+889+1,542134,376,406+503,946+1,641,8321,006+1+5
5. SAARA 1,216,365+143+3,943132,832,127+122,128+742,46586±0±0
6. mmiisas 387,411+139+916127,528,338+236,289+1,206,645453+1+4
7. Pinkku Pinsku 243,561+436+2,53786,549,674+217,454+1,166,679403+1+5
8. ZoneVD 201,109+493+2,62162,612,365+269,740+1,298,776490+1+6
9. eeddspeaks 302,932-11+11958,927,879+106,842+484,802754±0+3
10. MiskaMH 188,524+1,159+6,36356,209,250+337,733+1,785,313313±0+4
11. Pasi Viheraho 63,488+40+61556,072,005+36,201+1,185,0496,663-16+29
12. Herbailua 317,506+571+3,34355,955,289+307,273+1,612,899269+1+6
13. Yle Areena 57,623+312+2,10955,859,773+288,394+1,658,0192,286±0+14
14. mansikkka 179,111+76+95555,234,564+171,591+863,250461+2+8
15. naaG 154,495-52-33154,484,605+45,986+220,184420±0+1
16. mariieveronica 226,677+119+1,73853,942,750+94,194+729,646335±0+2
17. niilo22 57,094+173+71747,672,805+203,621+916,24011,132+42+145
18. Splay Suomi 187,891+38-8547,242,246+138,594+453,022225+2+5
19. Felix Zenger 55,224+16+5245,779,337+5,511+22,29360±0±0
20. OSJR20 HD 143,532+622+1,98945,734,887+453,641+1,331,20438±0±0
21. Jaakko Parkkali 176,057-13+24345,584,676+65,644+498,494380±0+6
22. A-Lapset 194,916-5+54540,883,616+100,108+598,806314±0+2
23. Arttu Lindeman 174,590-137-3238,351,325+79,260+403,385273+2+6
24. Action Office 82,461+705+3,85938,019,214+306,199+1,236,09237±0±0
25. Uino Aino 136,918-147-58537,784,453+76,360+256,293403+1+3
26. pahalapsi 172,809+677+3,14437,628,184+176,188+967,962190±0+1
27. Tuure Boelius 155,731-59-6035,479,751+65,050+438,135147±0+1
28. Soikkuu 190,512-77-51334,625,792+10,819+72,597426±0+2
29. Vinkare 153,172+12+39433,989,989+84,999+503,531440+1+4
30. Papananaama 152,416+1+833,491,514+32,466+158,070284±0±0
31. MrTuomo 171,053-8+8730,008,759+34,033+157,567564±0±0
32. NikojaSanttu 209,090+1,445+10,21628,992,132+523,636+4,181,757105±0+6
33. Tume 200,872+716+2,40728,194,805-11,909+322,065149±0-1
34. Mauton 157,677+500+3,90127,887,572+160,437+816,422257+1+3
35. TOMAS 136,816+535+1,76927,410,820+208,789+642,920279+1+3
36. Marko Vanhanen 18,987+25+7824,983,778+28,302+135,7112,633+4+15
37. ASMR Sita Sofia 183,003+2,595+10,00224,500,819+593,270+2,219,75972+1+5
38. Pernilla Böckerman 142,056+566+87023,490,132+180,078+565,487262+2+9
39. Hermanni 91,354+44+13622,278,415+67,215+311,146282+1+4
40. pottukoira 48,917+125+54121,979,944+210,793+595,9191,694+16+43
41. mikirotta 161,340+70+1,50021,926,303+51,382+383,043195±0+2
42. Jore1961 17,794+27+11121,830,589+31,976+148,8633,246+1+14
43. voiceoffortuna 44,827+33+24521,744,460+37,845+206,972840+1+5
44. UncleSamPatriot 24,148+35+8521,372,451+19,589+88,3431,901+6+39
45. Henry Harjusola 108,516+161+77320,920,613+131,826+580,649198+1+4
46. MILLI&ABE 102,567-55-30520,715,248+21,611+134,302210±0+1
47. Sita Salminen 135,774-41+620,586,957+72,333+289,836224+1+3
48. Sara Karoliina 139,412+517+2,52720,404,918+207,344+844,770136+1+4
49. Pasi Jaakkola 17,257+4+4920,297,922+21,636+82,0453,532+8+13
50. ILONA 126,867+40+10619,068,816+72,464+305,399174+1+4