Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 3930 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,871,004-270-2,304336,054,099+98,681+368,363619±0±0
2. Roni Back 478,864+999+3,915249,745,414+1,603,061+6,947,5621,454+3+13
3. Maria's Day 770,507+53-276143,384,241+218,329+789,009768+2+10
4. Deata 314,359+92+170137,367,190+248,650+1,192,8571,014+1+3
5. SAARA 1,220,904+33+6,165134,378,716+94,255+1,059,32987±0+1
6. mmiisas 387,874+520+636130,443,051+388,159+1,521,216465+1+6
7. Pinkku Pinsku 247,278+612+1,60688,714,306+315,106+1,138,029413+2+5
8. ZoneVD 207,683+376+2,18067,642,977+420,205+2,128,544504+2+4
9. eeddspeaks 304,302+526+98860,541,742+232,591+833,767768+2+7
10. MiskaMH 201,526+626+3,11659,867,552+330,482+1,259,559321+1+3
11. Yle Areena 60,333+83+99058,351,191+180,965+918,2612,304+2+5
12. Herbailua 321,359+1,245+2,48658,257,374+396,672+1,214,111276±0+3
13. Pasi Viheraho 64,485+89+66057,959,038+196,238+1,094,8496,814+12+71
14. mansikkka 178,699-63-44056,186,923+128,987+515,259470+1+6
15. naaG 154,088-68-30455,654,069+50,204+536,344435±0+8
16. mariieveronica 229,247+222+1,80255,350,916+97,924+771,208339±0+2
17. niilo22 60,021+282+1,49349,847,963+244,272+998,42111,394+29+108
18. OSJR20 HD 149,254+620+2,28449,170,770+428,931+1,647,11638±0±0
19. Splay Suomi 189,794+133+42148,895,919+146,112+593,486231±0±0
20. Jaakko Parkkali 177,304+138+62547,004,232+104,496+699,258393±0+6
21. Felix Zenger 55,284-1+445,817,894+3,794+15,63260±0±0
22. A-Lapset 196,615+748+1,57542,323,510+320,939+975,907319±0+3
23. Arttu Lindeman 174,755+417+34439,386,547+291,180+561,721282+2+4
24. Action Office 84,353+213+1,24838,682,270+57,926+292,19838+1±0
25. pahalapsi 173,878+32-2638,677,550+105,688+396,580198±0+4
26. Uino Aino 135,582+35-7138,598,505+52,826+372,363414±0+4
27. NikojaSanttu 225,028+1,906+9,56338,251,555+1,186,719+5,654,622116+1+5
28. Tuure Boelius 156,285-2+50636,073,119+62,960+50,082149±0±0
29. Vinkare 155,211+62+1,58234,885,148+81,544+532,445446±0+2
30. Soikkuu 189,853-23-21534,754,693+20,867+72,313426±0±0
31. Papananaama 152,642+84+17034,172,513+107,801+328,839290+1+3
32. MrTuomo 170,450-13-14030,206,256+23,486+87,415564±0±0
33. Tume 204,593+572+1,61030,194,685+269,444+865,329157+1+3
34. Mauton 165,662+954+3,19330,172,648+258,908+1,057,984264+1+3
35. ASMR Sita Sofia 201,523+1,491+7,88628,937,336+401,589+1,917,16482+1+4
36. TOMAS 141,120+532+2,13928,870,265+174,872+874,476287+1+5
37. Marko Vanhanen 19,355+10+5125,315,749+34,007+127,3632,663+5+17
38. Pernilla Böckerman 146,952-58-11424,875,817+73,794+441,636276+2+8
39. pottukoira 50,065+200+37023,014,880+71,724+290,7461,767+2+17
40. Hermanni 91,134-17-10622,608,188+17,991+167,062287±0+3
41. mikirotta 162,012+24+20922,434,986+32,685+219,885198±0+1
42. Jore1961 18,003+32+10122,289,633+75,260+269,6293,342+9+56
43. Henry Harjusola 111,181+114+95822,213,806+120,667+614,897208+1+4
44. voiceoffortuna 45,478+111+45422,134,298+58,873+215,660848+2+5
45. UncleSamPatriot 24,382+20+7421,543,045+16,590+77,0991,965+6+35
46. Sita Salminen 137,775+72+51921,347,534+78,382+389,097226+1+3
47. Sara Karoliina 143,749+926+2,27621,172,169+281,718+1,022,640129+1+3
48. MILLI&ABE 102,180+16-35520,991,070+30,472+159,767213±0+3
49. Pasi Jaakkola 17,314+13+2420,477,578+18,398+79,7063,574+6+19
50. ILONA 127,424+151+18619,877,545+118,757+369,174185+1+5