Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 607 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa. Jos olet kiinnostunut tilastoista, tutustu myös Toni Nummelan tekemään SuomiTube-laskuriin. Jos huomaat jonkin videoblogin puuttuvan listalta, kerro siitä meille SuomiTube-foorumilla tai sähköpostin välityksellä.

#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,278,861+11,971+47,716192,989,166+3,286,144+14,766,012479+3+21
2. SAARA 959,339+1,892+8,06996,100,541+242,268+1,062,53762±0±0
3. Roni Back 251,775+4,393+15,18783,659,648+2,004,171+7,192,7911,006+5+25
4. mmiisas 329,423+847+3,46379,981,674+493,381+2,626,244298+2+10
5. Pinkku Pinsku 187,485+764+2,20855,099,897+385,180+1,466,426301+1+4
6. Beyond the press 356,824+334+5,25451,074,837+287,184+2,352,013157±0+9
7. Felix Zenger 54,835+12+5645,273,451+6,280+61,96059±0±0
8. Pasi Viheraho 41,018+58+47641,422,487+183,771+783,1836,425+9+34
9. naaG 141,374-72+1439,439,424+308,674+1,468,971340+4+15
10. mansikkka 150,299+530+2,72537,666,774+216,098+1,418,905369+1+7
11. mariieveronica 201,265+321+2,09137,465,143+209,372+991,948266+1+3
12. eeddspeaks 266,831+1,244+3,13936,640,999+345,796+1,091,005590+1+6
13. Arttu Lindeman 173,977+711+98932,018,459+280,463+862,330197+1+2
14. niilo22 24,974+98+36730,817,300+103,706+471,5368,563+21+78
15. ZoneVD 130,493+197+1,40228,666,621+237,109+1,140,785341+1+7
16. Soikkuu 190,137+54+86628,635,090+57,392+409,953370+1+3
17. Herbailua 240,296+355+1,24226,849,999+220,030+723,703185±0+2
18. Jaakko Parkkali 158,808+903+3,45325,312,533+503,442+1,315,526212+2+8
19. Papananaama 135,449+412+2,06923,621,103+223,029+835,471218+2+8
20. MrTuomo 156,662-46-32921,992,150+18,539+81,230452±0-1
21. Uino Aino 109,690+328+1,15521,106,030+199,516+811,649282+1+6
22. Marko Vanhanen 15,403+7-920,955,046+39,063+157,9472,293+6+26
23. UncleSamPatriot 20,821+133+46919,079,869+44,568+165,4481,325+6+22
24. MiskaMH 99,332+1,399+5,38518,330,919+424,003+1,700,518198+2+8
25. Pasi Jaakkola 14,740+3+5217,541,679+24,793+111,0793,199+2+12
26. Vinkare 112,504+1,037+3,65617,508,952+148,302+779,516335+2+5
27. Miklu 138,361+7,435+21,92017,426,645+879,678+3,091,283141+2+11
28. 1HarryH 25,627+112+47216,556,718+59,045+262,6191,443+4+12
29. Jore1961 14,099+34+18515,962,973+46,440+381,6452,271+3+85
30. voiceoffortuna 34,345+132+60215,815,518+70,463+314,756699±0+7
31. Tume 145,661+239+2,09815,632,304+97,742+383,164172±0±0
32. pottukoira 37,975+238+61515,394,343+90,774+349,8721,376+8+29
33. pahalapsi 95,092+812+3,54914,471,451+153,931+1,077,498110+1+4
34. mikirotta 136,757+186+1,03213,969,907+35,953+423,340122-1+2
35. Hermanni 81,670+143+57013,450,552+38,976+259,655198±0+2
36. JustimusVlog 115,579+125+84213,253,166+42,143+247,849184±0±0
37. A-Lapset 108,162+965+3,23713,018,430+181,447+646,42398+1+5
38. Pernilla Böckerman 127,996+85+63012,462,583+158,639+753,90391+1+5
39. Iinaps 86,019+355+33312,130,714+59,339+199,043238+1+5
40. siruaurora 103,570+332+37011,552,952+134,986+5,530,051110+3+51
41. ELISA MALIK 76,393-14+23011,302,297+20,554+172,068175±0+1
42. Ilona Julia 128,069-257-6,35710,317,039+29,687+348,81780±0+1
43. TOMAS 90,372+228+1,06610,276,773+69,805-732,721120+1+4
44. Janduxo 55,612-5+269,917,809+7,999+40,745259±0±0
45. MILLI&ABE 68,659+225+2,4159,734,798+94,563+581,035153±0+1
46. Henry Harjusola 75,961+198+1,3379,407,920+71,828+419,29498+1+5
47. mentaalisavuke 129,350+6+348,357,083+22,453+88,81145±0±0
48. Iina-Katariina 81,418+88+2418,197,021+83,246+116,510180+3+4
49. Anna Erika 101,949+41-137,677,958+12,811+51,81817+1+2
50. Vekara 32,840+447+2,8187,651,213+121,140+633,919240+1+5