Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 4009 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
51. ANNIKA 82,463-65-3223,441,699+3,846+24,99752±0±0
52. Boheemi 82,151+160+2,0149,287,021+27,665+300,780111±0+2
53. Hard GT 81,943+364+1,6695,335,285+29,949+138,123125±0±0
54. Mona Ilona 80,002+202+3685,328,245+5,185+21,49954±0±0
55. Patuemilia 73,595+80+6869,969,855+56,186+334,929236+3+8
56. JASMINSOFI 73,559+632+3,8918,472,451+94,466+693,882130±0+4
57. Valtteri Sandberg 72,959+259+1,1238,457,427+60,056+337,63494±0+4
58. ASMR Sita Sofia 71,777+877+4,2328,613,315+283,225+1,312,28731+1+8
59. BenjaminOfficial 70,603+20+2298,326,981+26,498+144,16611±0±0
60. Nelli Orell 68,098+275+8504,534,865+38,113-382,01059±0-5
61. ananasraaste 67,792+267+5806,522,263+91,174+228,88151+1+2
62. FinnishFinest 65,706+532+1,4619,726,498+186,117+595,71863+2+6
63. Jusu 65,531+164+1,6077,844,104+33,806+390,25062-1+2
64. Action Office 64,867+424+1,97231,484,504+237,617+1,123,38235±0±0
65. @AlluVlogs 64,754+162+6038,426,027+32,504+373,932129±0+7
66. Niko Saarinen 62,969+13+8697,103,554+37,959+286,809163+1+7
67. Iiro 61,123+101+56010,880,393+80,768+339,126235+3+9
68. Julia Ahonen 59,431+8+1055,613,368+39,689+189,036164+2+7
69. Pasi Viheraho 59,027+37+45351,987,297+133,991+643,0636,543+9+42
70. Britney Sumell 58,484+171+1,3848,645,719+67,244+375,429115+1+5
71. RaxuPlays 57,520-451-37512,080,085+31,848+332,420109-7+16
72. monamonicah 57,454-23-1142,926,556+1,906+9,57252±0±0
73. Kohokukkia 56,430+176+5238,122,018+105,891+330,166103±0+3
74. Mara katti 56,370+18-494,724,868+10,779+36,72630±0±0
75. TUUBIJUORUT 55,127uusiuusi3,834,505uusiuusi26uusiuusi
76. Felix Zenger 55,047+6+1545,649,807+4,990+23,68661±0+1
77. Janduxo 54,916-30-1207,097,980+2,296+10,344160±0±0
78. Hjallis 54,145+353+1,1944,528,753+93,299+355,780101+2+9
79. Eerika Haikonen 53,401-26-1273,600,222+5,043+40,46663±0+1
80. Sofia Blomqvist 51,130-5-611,669,071-116,980-144,97242-4-8
81. Namikolinx 51,000+219+8935,879,621+41,105+203,336148+1+5
82. Santtust 50,470+29+294,801,461+7,562+22,51345±0±0
83. Elisa Malik vlogit 49,362+212+7294,830,856+52,237+243,556117+1+5
84. By Selma 48,312-12-1825,869,358+10,730+55,459102±0±0
85. Linda Ekroth 48,301+267+2,2947,647,803+98,675+581,191218+1+8
86. KAROLIINA 48,010+213+7106,011,623+77,156+285,957110+1+5
87. Tapio on the move 47,005+270+1,6264,993,738+67,236+316,818324+2+7
88. pottukoira 45,402+286+1,02319,505,019+122,248+588,8051,554+4+17
89. niilo22 45,063+414+1,97542,116,601+166,611+873,09210,347+36+152
90. NikojaSanttu 43,784+3,113+14,2633,516,982+347,302+1,280,63363+1+8
91. Janni Hussi 43,620+2,110+2,9213,885,308+122,038+281,21661+1+4
92. IIDA 43,525-22-254,647,291+27,895+163,568135+2+8
93. Yle Areena 43,260+1,215+2,95750,433,785+732,530+2,210,3832,201+1+10
94. Jounin Kauppa 43,242-7+333,167,484+15,860+86,20687±0+1
95. voiceoffortuna 43,036+124+35920,371,496+61,828+246,893813+2+6
96. SuperPottumies 42,803-11-1164,765,969+5,115+21,30929±0±0
97. topsuomi 41,866+57+15611,101,329+61,759+224,40947±0±0
98. The Realm of Maria 41,394+67+3387,390,761+49,281+227,800149+1+5
99. Miksuvlog 40,518-25-1442,825,946+656+3,051155±0±0
100. LumiAurora 38,716+101+5749,578,820+89,810+322,606216+1+5