Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 3973 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
51. Iina-Katariina 87,266-62-29112,008,074+9,571+136,159241±0+3
52. Mona Ilona 85,999-19+4645,339,860+10,190+28,76153+1+1
53. Patuemilia 84,468+564+2,52211,785,279+182,046+777,527236+2+9
54. Hard GT 84,176+41+3505,698,318+14,801+74,091125±0±0
55. ElmeriMikael 83,223-69-3107,596,596+9,125+57,787140±0±0
56. ANNIKA 80,976-77-3823,510,488+1,870+8,31252±0±0
57. JASMINSOFI 80,170+188+1,7409,494,984+88,363+150,731134+1-2
58. Valtteri Sandberg 77,951-8+1659,844,211+18,379+106,915105±0±0
59. Action Office 75,808+491+3,28935,889,049+202,128+1,229,18537+1+1
60. Jusu 75,058+175+1,4739,863,199+31,183+303,34979+1+2
61. Nelli Orell 74,054+308+1,5125,736,871+86,109+409,14279+2+5
62. FinnishFinest 73,452+550+1,35312,084,053+206,149+488,15275+1+1
63. BenjaminOfficial 71,167-15-98,849,288+14,799+66,76011±0±0
64. @AlluVlogs 70,098+87+5739,601,783+35,941+220,582144+1+2
65. ananasraaste 68,090-52-2276,877,537+6,420+38,81164±0±0
66. Iiro 63,741+270+19810,936,727+83,562+236,815253+2+9
67. Niko Saarinen 62,851-47+707,536,684+13,418+129,703172+1+3
68. Pasi Viheraho 62,610+80+63154,313,299+87,239+735,0226,589+9+69
69. Hjallis 61,650-3+1416,362,562+45,594+235,358137+2+8
70. Linda Ekroth 61,138+314+1,63610,024,618+107,416+621,270231+1+9
71. Julia Ahonen 60,178-14+5086,256,429-76,643+118,781203-2+3
72. Britney Sumell 60,058+23+1839,391,501+53,998+155,557127+2+3
73. Kuudes Kerros 58,895+404+3,4744,091,145+61,242+553,273109+1+6
74. RaxuPlays 58,324+1,231+1,63511,228,286+242,730-1,074,56077+3-48
75. Kohokukkia 58,004+65+3359,583,890+72,829+324,392122+2+5
76. monamonicah 56,800-31-1441,058,119+1,160+5,75827±0±0
77. Mara katti 56,770-19-673,638,346+17,827+72,37914±0±0
78. niilo22 55,673+212+1,57045,885,021+225,642+997,77810,878+38+129
79. Felix Zenger 55,134+2+2645,735,727+45,735,727+20,49760±0±0
80. TUUBIJUORUT 55,127uusiuusi3,834,505uusiuusi26uusiuusi
81. Janduxo 54,505-22-974,903,114+1,886-2,229,821100±0-60
82. Namikolinx 54,454-82-966,888,058+26,250+80,750185+2+2
83. Eerika Haikonen 53,662+9+1952,595,269+18,112+97,62046+1+4
84. Santtust 52,624+149+5174,969,351+12,587+40,37145±0±0
85. KAROLIINA 52,550+189+8837,430,125+81,820+378,116128+2+7
86. Yle Areena 51,836+567+2,30751,502,688+505,555+2,162,3852,256+4+13
87. Jounin Kauppa 51,512+689+1,3243,940,258+185,874+398,959103+3+8
88. IIDA 51,488+82+4516,623,439+67,132+319,838174+1+8
89. Elisa Malik vlogit 51,337+151+1,0245,734,484+44,680+304,649143+1+6
90. Janni Hussi 50,651-15+2665,172,982+11,259+98,61274±0+1
91. Tapio on the move 48,183+76+1435,207,045+43,903-187,147302+1-33
92. pottukoira 48,082+38+35621,123,682+48,140+309,3811,641+4+19
93. By Selma 47,861+39-403,954,256-66,473+7,39579-1±0
94. topsuomi 47,613+420+2,44813,832,397+180,109+1,137,99249±0±0
95. The Realm of Maria 46,687+128+3779,361,039+88,211+341,643191+2+8
96. voiceoffortuna 44,438+15+27621,326,546+48,366+216,552832+2+6
97. Ville Mäkipelto 44,177+1,064+3,6255,633,948+139,148+640,051180+1+7
98. NikeJr 43,085+579+2,59310,811,387+134,854+496,77827±0+2
99. SuperPottumies 42,236-24-1284,713,580+3,031+12,23627±0±0
100. LumiAurora 41,082+136+77910,449,792-229,969+62,320230±0+1