Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 4378 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,659,857+10,168+89,451260,200,104+3,046,657+19,458,382485±0±0
2. SAARA 1,015,527+3,922+32,793103,596,804+487,180+4,030,11270+1+3
3. Maria's Day 699,590+1,944+7,691145,928,437+1,049,192+5,004,734667+7+29
4. mmiisas 340,140+842+3,12989,371,058+849,453+2,818,866335+3+11
5. Roni Back 286,214+1,680+8,318103,293,462+1,479,853+6,088,8321,077+6+26
6. eeddspeaks 272,362+204+82739,877,289+314,000+882,574610+4+7
7. Deata 267,532+14+87894,246,142+441,225+1,895,594903+2+4
8. Amina & Alice 264,355-6+1,34115,721,826+21,650+338,82980±0±0
9. Herbailua 247,534+602+1,97929,869,441+253,145+921,701198±0+3
10. mariieveronica 207,235+340+2,12940,721,787+269,097+1,275,709278±0+6
11. Pinkku Pinsku 195,579+229+1,59460,031,614+265,109+1,374,006313+1+4
12. Soikkuu 191,955-217-24229,917,009+51,150+358,962379+1+4
13. Splay Suomi 184,779+9+41435,032,897+234,885+873,726186+1+5
14. Arttu Lindeman 174,531-158-69436,024,887+138,538+831,991220+1+6
15. Tume 163,265+662+2,76617,586,157+367,757+1,125,773156+4+9
16. Jaakko Parkkali 162,238+254+53828,605,060+298,367+905,892234+3+8
17. MrTuomo 159,973+398+96523,275,968+135,210+546,862468+2+8
18. mansikkka 158,564+980+3,47942,460,519+664,201+1,959,609394+2+11
19. miiasaurous 146,372+10,344+15,9466,170,827+210,839+682,45884-3+1
20. naaG 142,156-52+11341,412,464+204,391+976,660348+2+7
21. mikirotta 139,585-197+38715,353,465+52,622+486,412135+3+7
22. Papananaama 139,489+63+73825,621,753+37,973+397,477233±0+1
23. ZoneVD 134,569+206+97831,633,673+236,899+804,689362+2+7
24. Pernilla Böckerman 130,292+36+1,47114,051,885+105,489+573,742103+1+4
25. Tuure Boelius 129,210+1,823+5,27718,948,210+557,864+1,985,36596+2+5
26. mentaalisavuke 128,920-52-2168,594,822+16,415+77,16245±0±0
27. Ilona Julia 125,436-187-72410,479,464+20,278-65,81179±0-1
28. A-Lapset 122,953+1,340+4,77016,465,809+350,407+1,156,044131+1+10
29. Vinkare 121,388+1,095+2,29020,053,199+305,226+926,285351+2+9
30. JustimusVlog 117,245+36+23213,936,102+29,797+184,318187±0±0
31. Uino Aino 115,772+270+1,49724,394,145+175,074+1,038,220310+1+9
32. MiskaMH 110,962+884+2,58222,871,141+406,569+1,087,124218+2+5
33. pahalapsi 107,213+586+3,56718,252,450+182,684+1,353,367121±0+2
34. siruaurora 104,019-95-37712,771,968+12,150+70,620120±0±0
35. Dave Cad 102,657+518+4,4469,958,979+169,306+825,737121+1+3
36. p i n s k u 100,949-131-48678,909+2,080-5,295,1484±0-64
37. TOMAS 97,120+202+1,49412,092,983+3,575+376,231139+1+2
38. ILONA 95,232+785+5,0298,448,421+137,892+766,75062+1+7
39. Iinaps 88,441+58+76113,089,408+46,684+321,152254+1+5
40. Hermanni 86,290+123+77415,096,392+33,542+382,289211+1+4
41. ANNIKA 85,020-57-105,253,086+74,712+250,86082+2+7
42. Henry Harjusola 84,467+272+2,06611,517,701+85,446+638,028112+1+4
43. Sita Salminen 83,626+1,082+3,9368,389,360+266,923+850,943136+1+10
44. Iina-Katariina 83,192+54+8138,828,791+47,166+326,215186+1+5
45. tenzba 81,105-31+6205,826+60,413+36,14012+3+1
46. ELISA MALIK 79,375-11+8111,706,955+29,745+239,910167±0+4
47. OSJR20 ᴴᴰ 78,906+1,337+4,72018,634,842+487,808+1,696,25849+1+3
48. MILLI&ABE 78,658+970+3,27111,877,669+214,302+808,017141+2+4
49. Mona Ilona 78,402-23-1844,698,939+10,093+57,86847±0+1
50. Boheemi 75,026+34+8616,403,331+32,701+323,14179±0+2