Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 3932 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,873,712-753-387335,605,101+64,587+739,885619±0±0
2. SAARA 1,214,700-617-1,534133,221,363+82,069+396,78486±0±0
3. Maria's Day 770,234-229-805142,428,053+96,546+352,720757+2+5
4. Roni Back 474,350+578+7,337241,451,125+1,404,218-7,384,0171,438+3-23
5. mmiisas 387,345-59-33128,524,387+139,036+1,037,629457±0+4
6. Herbailua 318,896+165+1,51456,875,697+174,762+936,951272±0+3
7. Deata 314,026+10+1,220135,826,326+372,927+1,472,2731,010+1+4
8. eeddspeaks 303,261+88+35859,547,954+124,866+619,491759+1+5
9. miiasaurous 299,555+202+1,15618,528,171+126,512+343,953159+1+3
10. Amina & Alice 245,842-150-65016,681,108+1,917+10,21380±0±0
11. Pinkku Pinsku 245,592+183+2,09587,400,344+175,129+862,376407+1+5
12. mariieveronica 227,412+438+70954,516,835+229,081+562,282337+1+2
13. NikojaSanttu 214,328+1,445+5,16031,947,529+955,911+2,846,846111+3+6
14. ZoneVD 205,049+738+3,95565,065,183+568,634+2,424,067498+2+8
15. Tume 202,898+278+2,10629,191,731+187,436+1,004,442153+1+4
16. MiskaMH 197,364+4,089+8,81958,192,267+832,700+1,960,110317+2+4
17. A-Lapset 195,010-63+11541,215,340+103,692+329,260315+1+1
18. ASMR Sita Sofia 191,629+2,235+8,56426,573,566+457,232+2,058,45177+1+5
19. Soikkuu 190,168-78-33934,672,775+9,277+47,326426±0±0
20. Splay Suomi 189,306+637+1,38348,164,585+206,470+926,227230+1+5
21. mansikkka 179,225-13+14655,638,837+98,477+419,737464±0+3
22. Jaakko Parkkali 176,269+223+21246,031,031+189,526+436,324385+2+5
23. Arttu Lindeman 174,501+171-9038,762,691+133,747+423,827277+1+4
24. pahalapsi 173,724+244+94938,156,044+155,661+530,612193+1+3
25. MrTuomo 170,650-130-39630,106,650+14,823+100,872564±0±0
26. Mauton 162,043+974+4,33828,974,413+244,506+1,082,728261+1+4
27. mikirotta 161,832+19+50322,172,557+65,898+245,067197+1+2
28. Tuure Boelius 155,756+122+1035,942,355+137,599+442,296149+1+2
29. naaG 154,426-12-5554,880,198+107,009+385,592422+1+2
30. Vinkare 153,635+346+45334,286,162+85,892+293,201443+1+3
31. Papananaama 152,312-67-12933,727,420+71,175+195,199286+1+2
32. Pernilla Böckerman 147,112+165+5,30024,384,569+97,746+915,185267+1+6
33. OSJR20 HD 146,488+549+3,02847,187,452+220,563+1,503,69238±0±0
34. Sara Karoliina 141,029+256+1,70719,923,785-920,739-463,778125-12-11
35. TOMAS 138,817+152+2,25527,919,847+118,620+586,776282+1+3
36. Sita Salminen 137,034+118+1,17620,803,810-77,902+166,366222+1-2
37. Uino Aino 135,783-218-1,12138,170,397+122,272+390,917409+2+6
38. mentaalisavuke 131,026-10-9910,301,096+18,559+61,37645±0±0
39. Dave Cad 128,269-28+30119,073,538+17,482+246,027238±0+3
40. ILONA 127,172+127+29519,441,305+116,338+347,248179+1+5
41. JustimusVlog 120,458-6+18315,929,627+26,255-48,136172±0±0
42. Joona Hellman 116,843+474+3,93818,597,481+159,520+1,099,666202±0+3
43. Ilona Julia 116,188-86-36911,497,568+1,851+10,24879±0±0
44. Henry Harjusola 109,992+744+1,45821,527,307+232,868+584,465203+1+5
45. MILLI&ABE 102,609-27+3820,812,893+18,495+97,822210±0±0
46. Boheemi 101,505+60+57511,858,521+38,402+203,186120±0+1
47. siruaurora 96,789-56-305542,650+972+4,84914±0±0
48. Hermanni 91,295-36-4722,425,638+40,299+147,358284+1+2
49. Iinaps 90,035-15-22215,640,173+28,790+46,831309±0+1
50. Mona Ilona 89,105+37+2945,508,286+4,473+22,08255±0±0