Tervetuloa vlogilistaan, joka laittaa järjestykseen kaikki YouTubessa olevat suomalaiset vloggaajat. Listalla on tällä hetkellä 4338 vlogia, ja lisäyksiä tehdään jatkuvasti. Lista päivitetään automaattisesti kerran vuorokaudessa keskiyöllä. Voit auttaa levittämään sanaa jakamalla listaa Facebookissa.

Sivustolla olevat tilastot ovat peräisin SuomiTube.fi-sivustolta. Voit ehdottaa puuttuvaa kanavaa Twitterissä tai Instagramissa nimimerkille teemugratschev.


#nimitilaajat7 pv1 kknäyttökerrat7 pv1 kkvideot7 pv1 kk /
1. DudesonsVLOG 1,692,389+7,225+30,253270,373,529+2,412,353+9,498,595490+2+5
2. SAARA 1,040,845+5,127+24,859105,778,489+399,825+1,954,35870±0±0
3. Maria's Day 706,204+1,580+6,145148,477,280+556,947+2,271,643678+3+10
4. mmiisas 342,102+339+1,66392,092,254+524,902+2,425,873344+2+8
5. Roni Back 295,976+4,707+9,364109,716,395+1,755,899+5,981,3281,104+7+26
6. eeddspeaks 273,459+132+98541,149,683+167,483+1,213,163619+1+8
7. Deata 269,175+705+1,53796,517,999+602,056+2,169,388910+2+7
8. Amina & Alice 263,694-107-63415,826,962+23,808+94,36680±0±0
9. Herbailua 249,634+414+1,83930,893,603+184,263+981,533202+1+3
10. mariieveronica 208,115+202+79541,775,037+247,119+1,010,650284+2+5
11. Pinkku Pinsku 197,709+813+2,06361,874,066+601,926+1,792,586322+3+9
12. Soikkuu 191,723-32-21530,200,467+48,230+271,578381±0+2
13. Splay Suomi 184,430-33-19835,860,313+159,102+776,419191±0+4
14. Arttu Lindeman 173,523-331-91136,752,368+126,067+700,562226+1+5
15. Tume 165,683+641+2,06518,874,025+219,211+1,086,463163±0+7
16. Jaakko Parkkali 162,717+63+38029,726,437+312,538+1,047,249247+7+12
17. MrTuomo 161,265+213+1,13823,855,542+111,487+546,873474+2+5
18. mansikkka 160,160+150+1,39243,829,736+167,579+1,271,075403+1+8
19. miiasaurous 153,524+1,149+6,0736,926,973+137,039+649,09688+1+4
20. naaG 142,330+68+28642,274,582+205,667+806,433352+1+4
21. Papananaama 140,381+772+88626,026,013+204,982+394,134237+3+4
22. mikirotta 140,089+172+51315,834,644+102,204+440,295140+1+5
23. ZoneVD 135,899+775+1,26032,706,190+298,730+998,792370+2+8
24. Tuure Boelius 132,826+777+3,12020,674,866+298,301+1,471,537102+1+6
25. Pernilla Böckerman 130,131-140-17614,581,595+132,966+514,775111+2+7
26. mentaalisavuke 128,968-16+578,678,109+18,303+78,70945±0±0
27. A-Lapset 128,960+333+5,45717,867,834+241,126+1,362,147144+3+12
28. Ilona Julia 124,965-159-44610,622,373+29,075+137,90179±0±0
29. Vinkare 122,802+219+1,28020,843,608+139,508+738,027355±0+4
30. JustimusVlog 117,745+300+49314,236,643+110,757+293,206190+1+3
31. Uino Aino 117,335+359+1,48725,355,262+257,477+909,811318+2+8
32. MiskaMH 115,942+1,086+4,77525,326,118+589,442+2,340,603226+2+7
33. pahalapsi 110,594+897+3,11819,370,514+283,829+1,076,973126+2+4
34. Dave Cad 105,933+269+3,22510,736,390+104,296+761,095131+2+9
35. siruaurora 103,497-170-50312,872,446+52,260+97,407122+1+2
36. p i n s k u 100,103-192-81791,675+3,766+12,0895±0+1
37. TOMAS 98,010+33+71313,583,416+104,748+1,473,195152+2+6
38. ILONA 97,780+320+2,4619,165,415+112,730+698,91572+1+10
39. Sita Salminen 89,633+933+5,7079,695,026+242,262+1,237,382147+4+10
40. Iinaps 88,847+43+40113,347,106+59,141+248,983258+1+4
41. Hermanni 86,715+46+37715,515,090+133,761+387,952215+2+4
42. Henry Harjusola 85,481+314+95411,761,459+167,315+222,705118+2+6
43. ANNIKA 84,852-100-1675,365,729+32,967+108,04885+1+3
44. OSJR20 ᴴᴰ 84,157+967+4,85620,830,263+426,063+2,057,81451±0+2
45. Iina-Katariina 83,914+95+6899,125,591+65,393+283,120191+2+4
46. MILLI&ABE 81,561+587+2,74312,623,782+176,954+679,231145+2+5
47. TENZBA 80,577-149-522344,023+6,423+116,04819+1+6
48. ELISA MALIK 79,167-48-19711,796,301+22,503+83,670167±0±0
49. Mona Ilona 78,188-85-2134,717,417+4,665+17,28347±0±0
50. Boheemi 75,049-80+36,556,681+15,673+146,44381+1+2